Anyswap Coin

Anyswap coin’in (ANY) piyasaya sürüldüğünden bu yana birincili satış platformu doğrudan kendi sitesidir.

Hem blokzincir teknolojisi üzerinden Anyswap (ANY) coin kullanmak isteyenler hem de ANY ile günlük kripto ticareti yapmak isteyenler projenin resmi internet sitesi olan anyswap.exchange adresinden bu coini satın alabilmektedir. 

Sitenin solda açılan araç çubuğundan “Router” butonuna tıklandığında aldığınız ANY coinleri, sağ üstte oluşan mavi “Connect to Wallet” butonu üzerinden İnstall Metamask ve Wallet Connect cüzdan alternatiflerinize aktarabilirsiniz.

Anyswap coinleinizi kendi orijinal internet sitesinden alarak stake etmeniz ayrıca bu projenin yönetişim oylamalarında da oy hakkı kazandırmaktadır. 

Ancak projenin yönetişimi ve teknolojik çözümleri ile ilgilenmeyen ve sadece kripto para ticareti, yatırımı yapmak isteyenler adına; ağa girmek, stake yapmak veya node (düğüm) olmak gibi adımlar gerektirmeyen birçok merkeziyetsiz alternatif de mevcuttur.

Anyswap Coin Nedir ? 

Anyswap aslında bir çeşit platformlar arası takas teknolojisi girişimidir ve yerel tokeni olarak Anyswap coini piyasaya 2020 yılının Temmuz ayında sürmüştür. Bütünüyle dağıtılmış bir kayıt defteri protokoldür. 

ANY coin ağı çaprazlama biçimde kripto para birimi takasını ve alışverişini kolaylaştırmak adına merkeziyetsi finans (DeFi) amaçlayan ağlardan birisidir. Takasın gerçekleştirildiği mekanizma itici gücünü ECDSA isimli bir protokol ispatı yönteminden sağlamaktadır. 

Kripto coinlerin büyük bir çoğunluğu; ki aralarında XRP, Litecoin ve Tether benzeri oldukça popüler olanları da dahil olmak üzere Anyswap’ı işlem çifti alternatiflerine kabul etmiştir.  Anyswap coin ekibi, merkeziyetsiz bir kontrol ağları yönetimi yoluyla blockchain ağları arasındaki dijital para transferleri trafiğini daha verimli sürdürebileceklerini iddia etmektedir.

ANY ağındaki akıllı kontratlar, halka açık kaynak kodludur ve bu da kişisel kontrollerin güvenliği konusunda etkili bir parametredir. Ağın kaynak yapısının şeffaf olması mühimdir çünkü bir mecranın merkezsiyetsizliğini ispat etmeyi rahatlatır. 

Ayrıca Anyswap coinin en göze çarpan niteliklerinden birisi de ANY tokenin, yatırımcılara eş zamanlı ve işlevsel kripto coin işlemlerini mümkün kılmasıdır.

Anyswap Coin Kurucuları Kimlerdir?

Anyswap coinin kurucusu, Çin Halk Cumhuriyet’i sınırları içerisinde ilk defa bir kripto madencilik tesis kurmasıyla adını duyuran Dejun Qian’dır. Bu isim bazı kaynaklarda DJ Qian olarak da kısaltma biçiminde kullanılmaktadır.

DJ Qian 2013 yılından bu yana blok zincir sektöründe tecrübe kazanan bir geliştiricidir. Neredeyse on senelik kariyerine birden çok şirket kuruculuğu sığdırmıştır. Çin’in Şangay şehrinde ikamet eden Qian’ın oldukça aktif bir Linkedin profili de mevcuttur.

Öte yandan blok zincirlerde beraber çalışabilirlik hizmeti sunan olan Fusion şirketinin de CEO görevi ve WeDeFi, QTUM gibi önemli projelerde kurucu ortaklık görevlerinde bulunmuştur.  Üstelik bu süre zarfı boyunca bir taraftan da Bitcoin (BTC) madenciliği adına ASIC çipleri geliştirmeye devam etmiştir. 

Anyswap Coin Hangi Borsa’dan ve Nasıl Alınır? 

Böylesine kabul görmüş ve geçerliliği olan Anyswap gibi coinleri hem yerel küçük ölçekli borsalarda hem de küresel kripto para borsalarında bulmak mümkündür. ANY coin işlemlerinin hacim büyüklüğü ise en çok aşağıdaki borsalarda yüksek potansiyele ulaşabilmiştir:

BingX

Bitget

Binance

Mandala Exchange

Bu alternatiflerin dışındaki borsaları merak edenler coinmarketcap sitesinde Anyswap coini aratarak birçok seçeneğe ulaşabilir. Ancak unutulmamalıdır ki çeşitli borsa ve uygulamalar birbirlerinden farklı güvenlik, güvenilirlik ve hacim kapasitesileri barındırır. Bu nedenler ANY coin almak için kendi ihtiyaçlarınız ve amaçlarınız doğrultusunda araştırma yaparak karar vermek faydalı olacaktır.

Anyswap coinleri diğer kripto para birimleri (coin veya token farketmeksizin) ile satın almayı düşünüyorsanız, platformlar arasından Anyswap işlem çiftini destekleyen bir kripto para cüzdanı oluşturmalısınız. Örnek olarak Coinbase borsası ve sunduğu cüzdan hizmeti ne yazık ki henüz Anyswap seçeneğini desteklememektedir.

Anyswap’ı listelemiş platformlarda yer alan yönetmelik ve kılavuzları takip ederek üyelik açabilir ve kimlik doğrulamasından sonra TL, Dolar, Euro gibi desteklenen fiat para birimlerini hesabınıza aktarabilirsiniz. Arkasından “piyasa emri” ve “limit emri” gibi opsiyonlarla fiyat aralığını belirterek ANY satın almanız oldukça kısa sürecektir.

Dil desteği sunmayan ve İngilizce kullanmak zorunda kaldığınız borsa siteleri veya uygulamalarından ANY ile işlem yapabilmek için bu konuda içerik üreten Türkçe youtube kanalları da oldukça faydalı bilgiler sunabilir.