Ath nedir?

Ath nedir?

Bir kripto para biriminin değer bakımından limit olarak tarihi zirvesine ulaşmasına neden olabilecek çeşitli sebebler vardır ve kişinin yatırım yaptığı veya yatırım yapmak istediği dijital varlığa nasıl doğru kar edebileceğini bilmek için bunları iyi anlamak oldukça önemlidir. 

Peki, bir kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine ne zaman ulaşabilir?

Bir dijital varlık olan kripto borsası, yatırımcılarına verdiği sözlerin tamamını (ya da çoğunu) yerine getirmeyi başardığında ve bu projeden daha fazla token geri almaya karar verdiğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir. Bu durum genellikle değerinde bir artışa neden olur çünkü pek çok yatırımcı sadece proje jetonlarına ya da tokenlerine sahip olmak ister ve ne yazık ki bu tokende veya jetonlarda da talep sınırlıdır.

Bazen bir tokenin, jetonun ya da kripto paranın ayı piyasası dönemindeyken tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması da mümkün olabilir. Bu belirli aşamalarda, piyasadaki hareketlilik yüksek olduğundan ve yatırımcılar paralarını çoğu zaman birden çok yere yatırım yapabildiği veya takibe koyabildikleri için hemen hemen her dijital varlığın değerinin yükselmesi muhtemel olabilir.

Bu nedenle, bu açıklayacağım iki nedenden hangisinin bir tokenin fiyatını ATH’sine ittiğini dikkatlice kontrol etmek önemlidir; ilki genellikle projenin kalitesinin açık olması, ikincisi ise daha çok piyasanın gelgitleriyle verdiği işaretleridir.

Tüm zamanların en yüksek değerinin iki farklı şekilde hesaplanabileceğine dikkat edilmelidir. Dolar (veya başka herhangi bir itibari para birimi) cinsinden ilki, genellikle bir ayı piyasası döneminde gerçekleşir. ATH’yi hesaplamanın ikinci yolu satoshi’de, yani Bitcoin ile ilgili olarak yapılır. Genel olarak, satoshilerde tarihi zirveye ulaşıldığında, projenin vaatlerini yerine getirme niyetinde olduğu anlamına gelir.

Dijital bir varlık ATH’sine ulaştığında satmalı mısınız?

Yatırımcı kripto para birimlerine yatırım yaparken, genellikle kazandırabilecek bir yatırım getirisi elde etme umudundadır. Peki, bu durumda yatırım yaptığımız dijital varlık ATH’sine ulaştığında mutlaka yeniden satmak zorunda mıyız?

Çoğu durumda, uzman değilseniz ve yatırım yaptığınız proje hakkında tam bir bilginiz yoksa bu genellikle yapılacak en iyi şeydir. Bununla birlikte, dijital varlığın hala değerinin artabileceğinin ve gelecekte değer kazanmaya devam edebileceğinin farkında olunmalıdır.

Bu nedenle, siz değerli yatırımcılara aşamalı olarak yeniden satış yapmalarını öneriyoruz. Örneğin, jetonun değeri önceden belirlediğiniz belirli bir fiyata ulaştığında yatırımlarınızın küçük bir yüzdesini yeniden satabilirsiniz. İdeal olan, tüm bunları, yatırımcılara bağlı olarak genellikle 4 ila 10 arasında değişen birkaç aşamada kademelendirmektir.

Projeye gerçekten inanıyorsanız ve tokenin değerinin artmaya devam edeceğinden eminseniz, dijital varlıklarınızın bir kısmını elinizde tutabilirsiniz. Ancak, tüm varlığınızı saklamamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz ve sizi en azından temel yatırımınızı geri kazanmayı tavsiye ediyoruz. Bu durumu anlatan şok güzel bir söz vardır: “Bilindiği üzere, her zaman ağaçlar semaya yükselmez. Hayatta her zaman gelgitler olmuştur.

ATH hakkında sonuç

Bir kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, ona yatırım yapma konusunda çok dikkatli olmalısınız çünkü gelecekteki büyüme potansiyeli daha az bir yol kat edebilir ve size yatırımlarınız hususunda hiç bir şey kazandırmayabilir.

Bir projeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı dikkatli ve sabırlı bir şekilde yapmak ve kaynaklarınıza güvenli bir yol haritası çizmek her zaman çok önemlidir. Bu anlamda ATH’sine daha yeni ulaşmış bir kripto para birimi hakkında bilgi bulmakta zorlanıyorsanız, ona yatırım yapmamanızı ve başka bir projeden daha iyi bir fırsat aramanızı öneririz.

 

Kaynak:

https://www.howtogeek.com/782933/what-does-ath-mean

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap