Binance.US, Belirli Çiftler İçin Bitcoin Alım Satım Ücretlerini Sıfıra İndirdi

Singapur Haber

Küresel kripto borsası Binance’in Amerikan iştiraki Binance.US, belirli çiftler için bitcoin alım satım ücretlerini sıfıra indirdi ve ABD’de bunu yapan ilk borsa oldu.

Hemen geçerli olmak üzere, Binance.US’nin tüm yeni ve mevcut kullanıcıları, bugün açıklanan borsada bu dört çiftte – BTC/USD, BTC/USDT, BTC/USDC ve BTC/BUSD – bitcoin ticareti için hiçbir ücret ödemeyecek.

Bir Binance.US sözcüsü , “Binance.US, sektörümüzde ücretlere yaklaşım biçiminde devrim yaratmaya ve kriptoya erişilebilirliği artırmaya çalışırken, dört çift işlemde süresiz olarak BTC’ye sıfır ücret sunuyor” dedi.

Haber, kripto borsası alım satım hacimlerinin bir piyasa gerilemesinin ortasında kaydığı bir zamanda geliyor. Fiyatlar düşerken işlem ücretlerini neden şimdi düşürdüğü sorulduğunda, sözcü “Sıfır ücret uygulamak için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Cesur bir hamle yapıyoruz ve topluluğun ihtiyaç duyduğu bir zamanda müşterilerimize daha fazla değer sağlıyoruz” dedi. en çok.”

Binance şu anda işlem ücretini oluşturan (sipariş oluşturan tüccarlar) ve alıcı (başka birinin siparişini yerine getiren tüccarlar) ücretleri şeklinde almaktadır. Ücretler işlem hacmine bağlı olarak değişir.

Sözcü, yeni ücret yapısıyla, “ücretsiz katmandaki müşteriler, işlem hacminden bağımsız olarak dört bitcoin çiftinde sıfır işlem ücreti alacaklar” dedi.

Sıfır ücret, Binance.US için gelir kaybı anlamına gelir. Ancak borsa sözcüsü, bitcoin’in Binance.US’ta listelenen 100’den fazla tokenden yalnızca biri olduğunu ve spot ticaretin müşterilere sunduğu hizmetlerden yalnızca biri olduğunu söyledi.

Sözcü, “Bu ayın başlarında staking gibi yeni ürün ve hizmetleri sunmaya devam ediyoruz” dedi.

Binance.US’un “reklamlara, isim haklarına ve benzerlerine” yüz milyonlarca dolar harcayan rakiplerinin aksine, borsanın “pazarlama harcamalarına ihtiyatlı bir yaklaşım benimsediğini ve bunun yerine bu parayı geri yatırdığını” söylemeye devam ettiler. işin içine.”

Sözcü, sıfır ücret yapısının diğer kripto para birimleri için de genişletilip genişletilmeyeceği sorulduğunda, Bitcoin’in “potansiyel olarak diğer tokenler ve çiftler arasında dağıtılabilecek model için bir test görevi göreceğini” söyledi.

Haber, Binance.US’un ilk finansman turunda 4.5 milyar dolarlık bir ön parasal değerleme ile 200 milyon dolar toplamasından iki ay sonra geldi. Borsanın 50 milyon dolar daha artırmak istediği bildiriliyor.

Rakip borsa Coinbase, The Block’un geçen yılın sonlarında bildirdiği gibi, kullanıcılara sıfır ücretli ticaret de dahil olmak üzere gelişmiş özelliklere erişim sağlayacak yeni bir abonelik tabanlı hizmeti test ediyor. Komisyonsuz ticaret, geleneksel finans alanında daha yaygındır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap