Bitcoin Gold Nedir? Bitcoin Gold Geleceği

Bitcoin Gold Nedir?

Bitcoin Gold ne der isek sadece isminden bile onu piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri haline getiriyor. Peki Bitcoin Gold Nedir? Gelin beraber inceleyelim.

2017 yılında oluşturulan yeni bir dijital varlık olan Bitcoin Gold, orijinal bitcoin blok zincirinin bir çatalıdır. Bitcoin Gold, daha hızlı blok üretimi ve artırılmış açık kaynaklı madencilik ödülleri dahil olmak üzere orijinal bitcoin protokolü üzerinde bir dizi iyileştirme sunar.

Bitcoin Gold Nedir?

Bitcoin Gold, yeni özellikler ve geliştirmeler ekleyerek orijinal Bitcoin platformunu geliştirmeyi amaçlayan yeni bir dijital varlık ve ağdır. Bitcoin Gold, 24 Ekim 2017’de oluşturuldu ve Bitcoin’in temelini oluşturan blok zincir teknolojisine dayanıyor. Bitcoin Gold, Bitcoin’den (SHA256’ya karşı SHA-256) farklı bir çalışma kanıtı algoritması kullanır, bu da onu madencilik saldırılarına karşı daha dirençli hale getirir.

Zincir bölünmesinden sonra, her iki blok zinciri de artık aynı veriler üzerinde çalışıyor. Başka bir deyişle, aynı işlem geçmişine ve aynı hesap bakiyesine sahiptirler. Bitcoin Gold, blokları kazmak için yeni bir Equihash algoritması kullanır; bu, SHA256’dan çok daha fazla bellek yoğun ve bu nedenle madenciliği daha zordur. Bitcoin Gold ekibi, hazır olduklarında diğer değişiklikleri de uygulamayı planlıyor.

Bitcoin Gold, Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinde mevcuttur. Resmi web sitesinden indirilebilir. Bitcoin Gold, bir CPU veya GPU ile kazılabilir ve çoğu madencilik yazılımıyla uyumludur. NiceHash bulut madenciliği hizmeti kullanılarak da çıkarılabilir.

BTG Ne İşe Yarar?

BTG Ne İşe Yarar?

Bitcoin Gold, 24 Ekim 2017’de meydana gelen Bitcoin blok zincirinin bir hard forkudur. Kendi blok zinciri ve jetonu ile ayrı bir kripto para birimi olarak var olur. Bitcoin Gold’un birincil hedefi, sıradan kullanıcıların ortak donanımla madencilik yapmasına olanak tanıyan yeni bir algoritma uygulayarak madenciliği yeniden merkezsizleştirmek.

Ayrıca madenciliği tekrar merkezsiz hale getirmeyi hedefliyor.

Bitcoin Gold çatalı 491407 numaralı blokta meydana geldi. Çatal tartışmalıydı ve iki rakip uygulamayla sonuçlandı. Birincisine Bitcoin Gold adı verilirken, toplam arzın yüzde 5’ini oluşturan ikincisine SegWit2x adı verildi. Bitcoin Gold, bitcoin hard fork udur.

Yeni kripto para birimi, bitcoin kripto parasını kullanılanla aynı algoritma kullanılarak çıkarıldı, ancak madencilik kodunda birkaç değişiklik yapıldı. 24 Ekim 2017’deki çatalın ardından Bitcoin Gold 23 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin Gold Nasıl Alınır?

Bitcoin-Gold-Nasıl-Alınır-?

Bitcoin Gold, Ekim 2017’de Bitcoin’den ayrılan bir kripto para birimidir. Bu yazımızda Bitcoin Gold’un nasıl satın alınacağını anlatacağız.

İlk adım, bir Bitcoin Altın değişimi bulmaktır. Bitcoin Gold’u listeleyen birçok borsa var, ancak hepsi güvenilir değil. Bir borsa seçmeden önce araştırma yapmanız önemlidir.

Bir borsa bulduğunuzda, bir hesap oluşturmanız ve kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Bu işlem zaman alıcı olabilir, ancak güvenlik amacıyla gereklidir.

Ardından, hesabınıza para yatırmanız gerekecek. Bunu başka bir cüzdandan Bitcoin veya Ethereum aktararak veya kredi kartı veya banka havalesi kullanarak yapabilirsiniz.

Para yatırıldıktan sonra, diğer kripto para birimleri için işlem yaparak veya borsada doğrudan satın alma seçeneğini kullanarak kripto para borsalarından Bitcoin Gold satın alabilirsiniz.

Bitcoin Gold Kaç Dolar?

Bitcoin Gold Fiyatı 8.64$ piyasa değerine sahiptir . Bununla birlikte, Bitcoin Gold, Bitcoin ile aynı koda dayandığından, kabaca aynı miktarda arzı olmalıdır. Bitcoin Gold, 24 Ekim 2017’de sekiz geliştiriciden oluşan bir grup ve Bitcoin topluluğu üyesi tarafından oluşturuldu.

Bitcoin Gold’un amacı, bazı eksikliklerini iyileştirirken, bitcoin’in sahip olduğu merkezi olmayan doğasını korumaktır. Bu eksiklikler, işlemler için yüksek ücretler ve yavaş onay sürelerini içerir.

Bitcoin Gold Geleceği

Bitcoin Gold Geleceği

Bitcoin Gold, 24 Ekim 2017’de meydana gelen Bitcoin blok zincirinin bir çatalıdır. Bitcoin gibi, Bitcoin Gold da işlemleri kaydetmek için dağıtılmış bir kamu defteri kullanan bir kripto para birimidir. İşlemler, ağ düğümleri tarafından kriptografi yoluyla doğrulanır ve blok zinciri adı verilen halka açık bir dağınık deftere kaydedilir. Bitcoin Gold geleceği için, işlem bloklarının oluşturulma şeklini değiştirerek ve saniyede işlenebilecek işlem sayısını artırarak Bitcoin’i iyileştirmeyi amaçlıyor.

Bitcoin Gold, madenciliği yeniden merkezi olmayan hale getiren yeni bir çalışma kanıtı algoritması olan Equihash kullanıyor. Sonuç olarak, Bitcoin Gold eskisinden çok daha merkezi değildir. Bitcoin Gold, orijinal Bitcoin’e benzer, ancak birkaç farklılığı vardır. En önemli fark, Bitcoin Gold’un madenciliği yeniden merkezi olmayan hale getiren yeni bir çalışma kanıtı algoritması olan Equihash’ı kullanmasıdır.

Sonuç olarak, Bitcoin Gold eskisinden çok daha merkezi değildir. Bitcoin Gold, orijinal Bitcoin’e benzer, ancak birkaç farkla. Temel fark, Bitcoin Gold’un madenciliği yeniden merkezi olmayan hale getiren yeni bir iş kanıtı algoritması olan Equihash’ı kullanmasıdır. Sonuç olarak, Bitcoin Gold Geleceği bundan daha fazla belirgin değildir.

BTG ile BTC’nin Farkları Nelerdir?

Bitcoin Gold (BTG) Çatalının amacı, daha az güçlü donanıma sahip madenciler için daha erişilebilir ve adil olacak yeni bir blok zinciri ve kripto para birimi oluşturmaktı. Bitcoin Cash (BCH), aynı zamanda Bitcoin blok zincirinin bir çatalıdır, ancak 1 Ağustos 2017’de meydana geldi. Çatalın amacı, kullanıcılar ve tüccarlar için daha erişilebilir olacak yeni bir kripto para birimi oluşturmaktı.

BTG ve BCH arasındaki temel farklardan biri, BTG’nin Equihash algoritmasını, BCH’nin ise SHA-256 algoritmasını uygulamasıdır. Bu, BTG’nin daha az güçlü donanıma sahip madenciler için daha erişilebilir olduğu, BCH’nin ise daha güçlü donanıma sahip madenciler için daha erişilebilir olduğu anlamına gelir. BTG’nin ilginç bir yönü, en yaygın olarak Bitcoin ile ilişkilendirilen İş Kanıtı (PoW) algoritmasını kullanmasıdır. PoW, bir blok zincirindeki işlemleri onaylamak için kullanılan bir yöntemdir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap