Bitcoin Pizza Günü: 300 Milyon Dolarlık Pizza Siparişi Kutlanıyor

Bitcoin Pizza Günü: 300 Milyon Dolarlık Pizza Siparişi Kutlanıyor

Ne tuhaf bir kombinasyon: bitcoin ve pizza. Bununla birlikte, bu durumların her biri için tam bir gün belirlenmiştir. Bütün bunlar, kriptonun dünyaya getirdiği yeniliklerin tanınmasıyla yapılır.

Oluşturulmalarından bu yana kripto para birimleri küresel sanal para birimi ortamına hakim oldu ve şimdi herkes bu madeni parayı madencilik yapıyor veya kriptoya yatırım yapmak istiyor.

Yatırımcılar ve girişimciler, ilk kripto ticareti viral hale geldiğinden beri kripto para birimlerinde ticaret yapma fırsatı arıyorlar.

Pizza: Bitcoin Kullanılarak Satın Alınan İlk Fiziksel Ürün

Daha önce kriptolar bir ödeme şekli olarak kabul edilmedi, ancak Florida’dan bir adam yemeğini bitcoin ile ödedikten sonra, bu konu hakkında tüm insanlar konuşuldu.

Bitcoin Günü, Florida’dan bir programcı ve BTC madencisi olan Laszlo Hanyecz’in Papa John’s’tan iki pizza satın almak için kriptoyu kullandığı 2010 yılında günü anıyor. Her yıl 22 Mayıs’ta gerçekleşir. İlk merkezi olmayan dijital para birimiyle satın alınan ilk fiziksel öğedir.

Pizza İçin Ödenen 10.000 BTC Bugün 300 Milyon Dolar Değerinde

Hanyecz, ünlü pizza alımı için 10.000 BTC ödedi. Bu miktar o zaman yaklaşık 41 dolar değerindeydi. Kriptonun değeri zamanla hızla arttı. Şu anda 10.000 BTC, 300 milyon dolara yakın bir değerde.

Açıkçası, bu aynı bitcoinlerin değeri sonraki on yılda önemli ölçüde arttı. Aslında, Hanyecz tüm servetini Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.990 $’dan satmış olsaydı, yaklaşık 690 milyon $ kazanacaktı – her biri 15 $’a 46 milyon büyük Papa John’s pizza almaya yetecek kadar.

Hanyecz, Anderson Cooper’a CBS ile 2019’da yaptığı bir röportajda, satın almanın “belirli insanlar için [bitcoin] gerçek kıldığını” söyledi. Doğrusu benim için öyle oldu.”

 

Daha fazla Altcoin Haber için ana sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyalarımız

İnstagram : altcoinhabercom

Twitter :     HaberAltcoin

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap