Dogecoin Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? 2022

Dogecoin

Dogecoin (DOGE), bilindik “doge” internet şakasına dayanmaktadır ve logosunda bir it türü olan Shiba Inu vardır. Dogecoin (DOGE) açılmış kaynaklı bir kripto para birimidir. Doge yaratıcıları, DOGE’u keyifli ve hafif kalpli bir kripto para birimi olarak tasarladılar fakat Doge (DOGE), bunun ötesinde daha çok çekiciliğe ulaştı. Örneğin, bir it şakasına dayandığından ötürü Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medyada Doge en sevdiği kripto para olduğunu bildiren birkaç tweet attı.

Dogecoin (DOGE) Hangi Ülkenin?

Doge (DOGE) geliştiricileri ABD’li ve Avustralyalıdır. Bu Doge’nin ABD’li yahut Avustralyalı olduğu manasına gelmiyor. Doge(DOGE) açılmış kaynaklı bir kripto para olmasından ötürü rastgele bir ülkede olan bir DOGE gelişime katkıda bulunabilir. Bu, Doge’i global bir kripto para durumuna getiriyor.

Dogecoin (DOGE) Sahibi Kim?

Doge (DOGE) Portland, Oregon ABD’den Billy Markus ve Sidney, Avustralya’dan Jackson Palmer yönünden kurulmuştur. Doge(DOGE) kurucuları az evvela de belirttiğimiz gibi DOGE üstüne çalışmalarına eskisi gibi devam etmemektedir. Ayrıca, Billy Markus şimdilik Doge (DOGE)’in CEO’sudur.

Dogecoin (DOGE) Ne Zaman Çıktı?

Doge (DOGE) 7 sene evvela 6 Aralık 2013’te çıktı. Doge diğer bir kripto para birimi olan Litecoin’den ayrılarak pazara sürüldü. O tarihten sonra Doge, süratli bir şekilde kendi topluluğuna kavuştu ve son aylarda nerdeyse cümle alem yönünden bilindik bir duruma geldi. Özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın  (DOGE) tweetleri DOGE etrafındaki ilgiyi ve sahiplenilmesini artırdı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap