El Salvador 15 Milyon Dolar Değerinde 410 Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi

El Salvador 15 Milyon Dolar Değerinde 410 Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi

Haberimiz bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

El Salvador 15 Milyon Dolar Değerinde 410 Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye ziyareti gerçekleştiren Başkan Nayib Bukele 410 BTC alımının 15 milyon dolar karşılığında yapıldığını ve işlem fiyatını BTC başına yaklaşık 36.585 dolar olduğunu doğruladı.

Orta Amerika ülkesi, BTC’de en son 26 Temmuz 2021’de görülen fiyat olan 37.000 $’ın altında işlem gördüğü için merkez rezervine 410 Bitcoin (BTC) ekledi. El Salvador’un BTC rezervine yeni ekleme, 410 BTC alımının 15 milyon dolar karşılığında yapıldığını ve fiyatı BTC başına yaklaşık 36.585 dolar olduğu,Başkan Nayib Bukele tarafından açıklandı.Neden El Salvador 15 Milyon Dolar Değerinde 410 Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi ?


Şu anda Bitcoin’i Ulusal para birimi olarak kabul eden ülke stabil olarak Bitcoin üzerinden sürekli işlem ve alım yapan ve en çok göz önünde bulunan ülke konumunda.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Nayib Bukele daha öncelerde Bitcoin’in geleceğin dünyası olarak gördüğünü belirtmişti.

Daha fazla Altcoin Haber için hemen ana sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap