Ethereum nedir? Ethereum Geleceği Hakkında Her Şey

Ethereum nedir?

Ethereum nedir? Ethereum, akıllı sözleşmeler yürütülen merkezi olmayan bir platform olarak geliştirilmiştir. Dolandırıcılık veya üçüncü taraf müdahalesinin mümkün olmadığı tam olarak programlandığı gibi çalışan uygulamalar. Ethereum, blok zincirinin üstünde merkezi olmayan bir uygulama veya Dapp çalıştırmayı mümkün kılar.

Ethereum nedir?

Dapps, işlemleri yürütmek ve banka gibi merkezi bir otoriteye olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için Ethereum’un blok zincirini kullanır. Ethereum nedir? Başlangıç Kılavuzu. Ethereum, akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platformdur: Dolandırıcılık, sansür veya üçüncü taraf müdahalesi olasılığı olmadan tam olarak programlandığı gibi çalışan uygulamalar.

Ethereum protokolünde ve blok zincirinde her işlem için bir aracılık fiyatı vardır. Ethereum, akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platform olarak bilinmektedir.

Ethereum geleceği

İlginizi Çekebilir: Dydx Coin Nedir?

Ethereum sahibi kim?

Bu soruyu cevaplamak için Ethereum’un ne olduğunu anlamak önemlidir. Ethereum, akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platformdur: Dolandırıcılık veya üçüncü taraf müdahalesi olasılığı olmadan tam olarak programlandığı gibi çalışan uygulamalar olarak bilinir. Ethereum, 2015 yılında Vitalik Buterin tarafından yaratıldı ve o zamandan beri Bitcoin’den sonra en değerli ikinci kripto para birimi haline geldi.

Ethereum, sadece bir kripto para birimi değil, aynı zamanda merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak için bir platform olması bakımından benzersizdir. Bu, yalnızca para birimine sahip olanların değil, herkesin Ethereum’a sahip olabileceği anlamına gelir. Aslında, projenin ana amaçlarından biri, geliştiricilere bunun üzerine uygulamalar oluşturmaları için bir platform sağlamaktır.

Bu, Ethereum’u öncelikle dijital para birimi olarak kullanılan Bitcoin’den çok farklı kılıyor.

Ethereum ve Bitcoin arasındaki fark nedir?

Bitcoin ve Ethereum her ikisi de kripto para birimidir, ancak birkaç yönden farklıdırlar. Bitcoin, 2009’da yaratılan ilk kripto para birimiydi. Kullanıcıların üçüncü bir tarafa güvenmeden eşler arası işlemler yapmalarını sağlayan bir blok zinciri teknolojisine dayanmaktadır.

Ethereum, 2015 yılında kuruldu ve akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar gibi özellikler ekleyerek Bitcoin teknolojisini temel alıyor. Ethereum blok zinciri üzerine, Bitcoin’in 10 milyar dolarına kıyasla 60 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile Bitcoin’den daha değerlidir.

Bitcoin protokolü, hash gücünün konsantrasyonundan ziyade madenciler arasında dağıtımını teşvik etmek için tasarlandı. Sebep? Madenciler, yalnızca Bitcoin blok zincirine hangi işlemlerin eklendiği üzerinde değil, Bitcoin yazılımının kendisinin evrimi üzerinde de güç sahibidir.

Bitcoin yazılımı gelişmezse, madencilerin blok zincirine yeni işlem blokları eklemesi için hiçbir neden yoktur. Sonuç olarak, Bitcoin madenciliği bir silahlanma yarışına dönüşüyor.

Ethereum ve Bitcoin Farkı

Ethereum Avantajları

1. Ethereum platformunun diğer blok zinciri platformlarına göre bir takım avantajları vardır.

2. Ethereum’un akıllı sözleşmeleri diğer platformlardan daha karmaşıktır ve daha karmaşık uygulamalar oluşturmak için kullanılabilir.

3. Ethereum’un ağı diğerlerinden daha hızlı ve daha verimlidir, bu da daha fazla ölçeklenebilirlik sağlar.

4. Ethereum ayrıca diğer platformlardan daha aktif bir geliştirme topluluğuna sahiptir.

5. Son olarak, Ethereum, teknoloji ve finans alanındaki en büyük isimlerden bazıları tarafından destekleniyor ve bu da ona ek güvenilirlik ve istikrar sağlıyor.

Ethereum nereden alınır ve satılır?

Sıkça gelen sorulardan biri Ethereum nereden alınır ve satılır. Coinbase, Kraken, Bitfinex, Gemini ve Poloniex dahil olmak üzere Ethereum ticareti yapmanıza izin veren birkaç borsa var. Ayrıca Zebpay ve Koinex gibi bazı popüler Hint borsalarında Ethereum satın alabilirsiniz. Ether’inizi satmak istiyorsanız, bunu bu borsalardan herhangi birinde yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Tezos Coin Nedir?

Ethereum Geleceği

Ethereum ağı, her gün platformda yeni uygulamalar ve işletmeler inşa edilerek endişe verici bir oranda büyüyor. Ağ büyümeye devam ettikçe, Ethereum’un benzersiz özelliklerine ve yeteneklerine olan talep de artıyor.

Ethereum Vakfı, Ethereum ağının gelecekte güvenli ve ölçeklenebilir kalmasını sağlamaya kararlıdır. Ethereum’u daha da güçlü ve çok yönlü hale getirecek yeni güncellemeler ve protokoller üzerinde sürekli çalışıyorlar.

Ethereum’un popülaritesi artmaya devam ettikçe değerinin de artacağı kesin. Bu heyecan verici platformun geleceğine katılmak isteyen yatırımcılar, ETH tokenlerini hala uygun fiyatlıyken satın almayı düşünmelidir.

Ethereum Nasıl Alınır

Sorumluluk Reddi: Bu bilgiler,  altcoin haber tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup kripto para biriminin veya herhangi bir belirli sağlayıcının, hizmetin veya teklifin onaylandığı şeklinde yorumlanmamalıdır. Takas tavsiyesi değildir. Kripto para birimleri spekülatif, karmaşık ve önemli riskler içeriyor – oldukça değişken ve ikincil faaliyetlere karşı hassaslar.

Ethereum Madenciliği

Ethereum Madenciliği, Ether madenciliği sürecidir. Tıpkı Bitcoin gibi, Ethereum da dağıtılmış bir kamu blok zinciri ağıdır. Madencilik, yeni Ether’in nasıl oluşturulduğu ve ağa nasıl eklendiğidir.

Madenciler, blok zincirine işlemleri doğrulamak ve taahhüt etmek için Ether ile ödüllendirilir. Ethereum Madenciliği, matematiksel problemleri çözen makineler tarafından yapılır.

Ethereum madencileri şu anda GPU’lar, FPGA’lar ve ASIC’ler kullanıyor. Ethereum ağı, Bitcoin gibi p2p değildir ve 2018’de farklı bir madencilik algoritmasına planlı bir geçişe sahiptir. Ethereum ağı 20 Temmuz 2016’da büyük bir hard fork’tan geçti.

Hard fork, ağa yeni özellikler ekledi ve madencilerin halihazırda sahip olduğu aynı yazılımı kullanarak Ether madenciliğini zorlaştırdı. Madencilerin tüm madencilik altyapılarını güncellemeleri gerekiyordu. DFS amaçları için Ethereum henüz piyasaya sürülmedi. Ethereum’un 2018’de ana ağda piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Ether, Ethereum için önemli bir para birimidir. Ether, Ethereum ağındaki hizmetler ve işlemler için ödeme yapmak için kullanılabilir. Ether, Ethereum için önemli bir para birimidir.

Ether, Ethereum ağındaki hizmetler ve işlemler için ödeme yapmak için kullanılabilir. Ethereum kullanmak istemeyen jeton sahipleri, bunları ERC20 ile uyumlu olmayan diğer kripto para birimleri veya jetonlarla değiştirebilirler.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap