FTX US, Embed Financial Girişimini Destekleyen Hisse Senetleri Alıyor

FTX US Haber

Küresel kripto borsası FTX’in Amerikan yan kuruluşu FTX US, yeni başlatılan hisse senedi alım satım teklifini geliştirmek için hisse takas şirketi Embed Financial’ı satın alıyor.

FTX US ve Embed Financial birbirleri için yeni değil. FTX US geçen ay hisse senetleri sunmaya başlayacağını duyurduğunda, Embed’in menkul kıymetler için saklama, icra ve takas hizmetleri sağlayacağını söyledi. Embed, bağımsız, kayıtlı bir komisyoncu-satıcı ve Finans Sektörü Düzenleme Kurumu (FINRA) üyesidir.

Anlaşmanın şartları açıklanmadı, ancak Embed bugüne kadar toplamda yaklaşık 40 milyon dolar topladı ve Dealroom tahminlerine göre değeri 120 milyon dolara kadar çıktı.

Embed’in kurucusu ve CEO’su Michael Giles, firmanın The Block’a toplam fonunu doğruladı, ancak değerleme ve anlaşma boyutu hakkında yorum yapmaktan kaçındı. FTX ABD başkanı Brett Harrison, anlaşmanın nakit, öz kaynak, token veya bunların bir karışımı yoluyla mı finanse edileceği konusunda yorum yapmayı reddetti.

Anlaşmanın FINRA onayına tabi olduğunu söyleyen Harrison ve Giles, anlaşmanın kapanmasının beklenen zaman çizelgesi hakkında yorum yapmayı reddetti.

FTX Hisse Senetleri

FTX US, hisse senedi alım satım işlevi olan FTX Stocks’u geçen ay özel beta sürümünde seçkin müşteriler için kullanıma sundu. ABD ile sınırlı olan genel sürümün bu yaz sonunda çıkması bekleniyor.

Harrison, Embed’in satın alınmasının FTX US’nin diğer firmalara hisse senedi ticareti işlevselliği sunmasına yardımcı olacağını söyledi.

The Block’a “Embed ve FTX US birlikte, komisyoncu-bayilere birleşik hisse senetleri, opsiyonlar ve kripto beyaz etiket hizmetleri sağlayabilir” dedi.

Giles ve Harrison, anlaşmanın bir parçası olarak Embed’in 32 çalışanının tamamının satın alma boyunca devam edeceğini söyledi. Harrison, Giles’ın Embed CEO’su olarak kalmaya devam edeceğini ve Embed’in bağımsız olarak çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Embed, Giles’ın yüksek profilli bir şirket tarafından satın alınan ikinci girişimidir. 2015’te, 2019’un başlarında Jack Dorsey’s Square (şimdi Block) tarafından satın alınan bir yatırım API platformu olan Third Party Technologies’i kurdu. Satın almanın ardından Giles, LinkedIn profiline göre Aralık 2019’a kadar Cash App Investing’in CEO’su olarak kaldı. .

Embed satın alımı, FTX ABD’nin ilk finansman turunda 8 milyar dolarlık bir değerlemeyle 400 milyon dolar toplamasından altı ay sonra gerçekleşti. Bu, FTX ABD’nin LedgerX ve Good Luck Games’ten sonra bugüne kadarki üçüncü satın alımıdır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap