Gucci, Metaverse Deneyim Teklifinin Bir Parçası Olarak The Sandbox’ta 3 Adet Sanal Arazi Satın Aldı

Gucci'den Metaverse Defilesi Gelir mi?

Lüks moda markası Gucci, The Sandbox olarak bilinen dijital dünya platformunda kendisine bir miktar arazi satın aldı.

Bu hareket, moda markasının tüketiciler için sanal moda deneyimleri yaratmasına olanak tanıyacak, ancak bu deneyimin neye yol açacağına dair ayrıntılar henüz halka açık değil ve moda markasının dijital arazi haklarını elde etmek için ne kadar yatırım yaptığı halka açık değil.

The Sandbox, haberi ilk bildiren Vogue Business’a verdiği demeçte, mekanın modanın geleceği ve metaverse hakkında konuşmaları teşvik etmesi amaçlanıyor. Gucci, markanın metaverse projelerini barındıran Gucci Vault’u temel alan dijital moda deneyimleri yaratacak.

Gucci’den Metaverse Defilesi Gelir mi?

Şirket, moda markalarının kriptoya geçişinde ön saflarda yer aldı. Mayıs 2021’de, Christie’s aracılığıyla açık artırmayla NFT’yi tanıtan ilk lüks marka oldu. Şirketin Roblox’taki deneyimi, birisi bir çantaya 4000 dolardan fazla para harcadıktan sonra da dikkat çekti.(çantanın gerçek hayatta değerinden yaklaşık 1000 dolar daha fazla.)

Marka, Discord sunucusu için NFT projelerinin hayranlarını denetlemekten sorumlu olacak ve “topluluk oluşturma ve kripto topluluklarını yönetme konusunda deneyime sahip” birini gerektiren bir yönetici tutarak meta veriye geçmeye devam ediyor.


İçeriklerimiz yatırım tavsiyesi içermemekte olup sadece piyasa bilgi paylaşımı adına hazırlanmaktadır.

Daha fazla Altcoin Haber için hemen ana sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap