Jack Dorsey, Meta’nın Zamanını 2022 Özelinde Bitcoin Üzerinde Kullansa Daha İyi Olacağını Söylüyor

Jack Dorsey Metaverse

Block CEO’su Jack Dorsey, Meta’nın stabilcoin projesi Diem’e değil, bunun yerine bitcoin’e odaklanması gerektiğini söyledi. Dorsey açıklamayı MicroStrategy’nin Şirketler için Bitcoin 2022 konferansı sırasında yaptığı açılış konuşması sırasında yaptı.

MicroStrategy, Şirketler için Bitcoin 2022 konferansını 1 Şubat’ta düzenledi ve konuşmacı Jack Dorsey ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bitcoin hakkında birçok fikir sundu. Dorsey’in Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in Diem stabilcoin projesine değil, bitcoin’e odaklanması gerektiğini açıklaması özellikle ilgi çekiciydi.

Şu anda Block’un CEO’su olan Saylor ve Dorsey, diğer şeylerin yanı sıra bitcoin’in dünyadaki rolü ve bunun şirketler üzerindeki potansiyel etkisi hakkında konuşarak Bitcoin Keynote konuşmasını yönetti. Dorsey, Diem projesini zaman kaybına neden olan başarısız bir proje olarak nitelendirdi.

Jack Dorsey 2022’den Umutlu

Diem stablecoin’in varlıkları ve fikri mülkiyeti, Meta tarafından Silvergate’e satıldı ve bu, teklifleri bir stablecoin çabasını artırmak için kullanacak. Stabilcoin projesi, Meta’yı (Facebook) çok fazla etkileyeceğinden korkan düzenleyicilerle birkaç sorunla karşılaştı. Meta şimdi kripto teknolojilerinin açık gelişimini desteklemek için Crypto Open Patent Alliance’a katıldı.


Daha fazla Altcoin Haber için hemen ana sayfamıza göz atabilirsiniz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap