Nervos Network Coin (CKB)

‘Dünyanın yeni sanal yüzü ile karşılaşmaya hazır mısın?’

CKB olarak bilinen ‘Nervos Network Coin’ kullanıcılar tarafından son dönemlerde rağbet görmeye başladı ve bilinenlere göre potansiyeli dünya çapında hızla yayılmaya başlandı. Haliyle kullanıcıların ilgisini çeken bu proje araştırılma gereksinimleri duyuldu ve daha fazla bilgi almak amacıyla birlikte tavsiyeler aranmaya başlandı. Bu yüzden aklınızdaki soruları neticesinde sorunlarınıza ve sorularınıza net bir şekilde cevap veriyoruz: ‘Nervos Network Coin (CKB) Nedir, Kurucuları Kimlerdir, Nasıl ve Hangi Borsa Üzerinden Alınır?’ Soruları bu makalemizde sizlerle.

İlginizi Çekebilir: Matic coin Geleceği

Nervos Network Coin (CKB) Nedir?


‘Açık kaynaklı bir blok zinciri üzerinde seyahate çıkalım!’

CKB yani diğer bir adı olan ‘Nervos Network Coin’ ana hedefi bizler olan halka dayanan ve açık kaynaklı bir protokol sunan akıllı sözleşme platformu olan yan işlevli bir ağdır. Başka taraftan da bakılırsa, Nervos ağı üzerinden Dapp’leri en kolay yöntemle taşınmaları ve Build on Nervos’u kullanımları için kullanılan bir araçtır. Diğer bir yandan depolama sistemi ve durum doğrulama gibi yöntemler aracılığı ile sunulacak şekilde tasarlanarak da sunulmuştur.

Projenin ilk büyük amaçlarından biri tek bir çatı altında birleşme amacı gütmek, yatırımcılara evrensel durum içerisinde internet aracılığı ile hızlı ve efektif bir şekilde çözüm sunabilmektir. Diğer bir yandan bakmak gerekir ise blok zincirlerinin neredeyse hepsine aynı noktadan erişim izni vermektedir.

Farklı bir bakıştan bakmak gerekir ise kendilerince ‘Block-Chain’ ağına da sahiptir. Optimize bir şekilde sorunlar açısından ve görev olarak maksimum güvenlik çerçevesi altında işlemleri bulunmaktadır ve merkezi olmayan sürdürülebilir bir ağ üzerinden bütün borsalara mümkün kılmayı amaçlamaktadır.

İki (2) adet katmana ayrılarak bütünleşmiş protokollere sahip bir ağ topluluğudur. Halka açık olan ve işlev gören ’katman-1’ olarak tanımlanan zincirde diğer bir adıyla (ortak bilgi tabanı) üzerinde blokaj protokolünün kanıtıdır. Diğer tamlamasıyla herhangi bir kripto para biriminin saklanmasında da diğer bir katman olan ‘katman-2’ işlevi üzerinde imkan tanımaktadır.

Nervos Network Coin (CKB) kodlaması olarak ‘Bitcoin’ kuruluşunun UTXO modelinden yararlanılarak yapılmış hücreler oluşturularak hayal edilmiş vatandaşlara dayatılmaktadır. CKB (Nerves Network Coin) üzerinde hücreler diğer bir hücreye veri taşımacılığı/referansı sağlayabilir, diğer bir önemli nokta ise kendi verilerini depolayabilirler. Bu yüzden varlıkların durumları üzerinde ayrışmaktadırlar.


Nervos Network Coin (CKB) Kurucuları Kimlerdir?

‘Dünyanın trendi olma yönünde ilerleyen sistemin öncüleri!’

Açık kaynaklı olan bu ağın üzerinde bulunan bu platformun güven yönünde arz etmekle birlikte kurucuları üzerinde de büyük başarılar bulunuyor ve ödün vermeyecek kadar çalışma prensipleri mevcut olarak bizlere kanıtlamaktadırlar.

Yönetme ve geliştirme anlamında kendini geliştirmeleri ve piyasa üzerinde prensipleri boyunca konulara hakim oluşları diğer bir yandan ödün vermeden çalışmalarına devam eden bu küçük ekip, doğru politikaları izleyerek diğer ön-yatırımcılara, ön-satış yaparak da kar bandını ilerletmişlerdir: Kevin Wang, Terry Tai, Daniel Lv ve Cipher Wang

İlginizi Çekebilir: Uni Coin Geleceği

Nervos Network Coin (CKB) Nasıl ve Hangi Borsa Üzerinden Alınır?


‘Potansiyeli bulunan bir marketin akımlarından en değerlisi!’

CKB (Nervos Network Coin) almak neredeyse çok kolay olmak ile birlikte basittir, neredeyse orsa hacmi büyük kripto market borsalarında yer almaktadır: Binance, KuCoin, Gate.io, Huobi Global, BitGlobal, Bittrex

Farklı borsalar içerisinde de seçeneğiniz mevcut olmak ile birlikte satın-alım gerçekleştirebilirsiniz. Aynı borsa marketine sahip olmayan farklı platformlarda baz fiyat değişmektedir.

Adım-1: Herhangi bir kripto market borsalarından birisini seçiniz.

Adım-2: Seçmiş olduğunuzu borsa içerisinde üye olunuz ve gerekli aşamaları geçiniz.

Adım-3: Üye olduğunuz ve hesabınız açıldığı taktirde para yatırmanız gerekmektedir.

Adım-4: Para yatırdıktan ve hesabınızın aktifleştirildiğini kontrol ettikten sonra diğer arama bölümünden ‘CKB’ paritesinin bulunduğu sayfaya/bölüme erişiniz.

Adım-5: Seçmiş olduğunuz paritede anlık olan fiyat veya farklı birim/fiyat üzerinde satın-alım emri oluşturarak satın alabilirsiniz.

Adım-6: Satın aldığınız paritede biriminiz cüzdanınıza iletilir ve işlem görmeye başlar.

Bu yazı Altcoinhaber olarak tamamen Nervos Network Coin kripto varlığı için bilgilendirme amaçlı yazılmış olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bu tarz içeriklerimiz için Altcoinler sekmemizi ziyaret edebilir. Eğer aradığınız içeriği sitemizde bulamaz iseniz İletişim sayfasından bizlere ulaşarak incelemesinin yapılmasını talep edebilirsiniz.