Ontology Gas Coin

Ontology Gas coin son günlerin en çok konuşulan alanları olan Web 3.0 ve Metaverse üzerine geliştirilmiş bir projenin ikinci kripto para birimidir. 

Ontology Network firmasının ilk tokeni olan ONT coine paralel olarak üretilmiş olan Ontology Gas coin piyasalarda ONG kısaltmasıyla işlem görmektedir. 

ONG coin de ONT gibi onto.app adresindeki internet sitesinden indirenibileceğiniz Onto Wallet uygulaması üzerinden satın alınabilmektedir. Ancak proje içinde, düğüm (node) operatörü görevinde bulunmak isteyen geliştiriciler için ise yerel masaüstü OWallet önerilmektedir. 

Node operatörler, geliştirilmiş gizlilik ve güvence için Ledger gibi donanım cüzdanlarıyla entegre biçimde düğümlerini OWallet cüzdanından yönetebilir.

İlerleyen başlıklarda Ontology Gas coine dair detayları ve hangi borsalardan da ONG alabileceğinizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: Uni Coin Geleceği

Ontology Gas Coin Nedir? 

Ontology Network’ün blockchain’i üzerinden iki çeşit kripto para birimi üretilmiştir. ONG bunlardan birisi olarak, yatırımcılarına proje üzerinden yönetişime dahil olma hakkı tanımaktadır.

Ana Ontology Network ağındaki dönüşümler ve güncellemeler gibi önemli meselelerde ONG coin sahiplerinin oy hakları bulunmaktadır. 

ONG, ek olarak blok zincir dahili uygulamaları için bir değer sabitleme aracı göreviyle de işlevseldir ve zincirdeki işlemlerde endeks olarak kullanılır. 

Ancak Ontology Gas coin, bu ekosistemde stake için kullanılamaz ve bu işlem için bir nevi kardeşi diyebileceğimiz ONT coin kullanılmaktadır.

Blockchainler içindeki “gas” maliyetlerini kullandığınız bir blok zincir ağını köprüye benzeterek gişe ücretleriyle benzeştirebilirsiniz. ONG gas ücretleri de Ethereum ağındaki ETH işlemlerinin gas maliyetleri ile benzerlik göstermektedir.

Lakin Ethereum ekosisteminde ana kripto birimi ETH üstünden ödeme yaparken, Ontology Network ana kripto para birimi ONT’yi kullanmak yerine ek bir kripto coin olan ONG’yi üretmeyi tercih etmiştir.

Ontology Gas Coin Kurucuları Kimlerdir? 

Proje oldukça güçlü bir ekibe ve daha da önemlisi oldukça motive bir kurucuya sahiptir. Projenin kurucusu Jun Lı için, resmi internet sitesinde “merkeziyetsiz kimlik ve data çözümlerinin dünyayı değiştirme potansiyeline inanan” bir vizyoner olarak betimlenmiştir.

Jun Lı özellikle BT ve Fintech sektörlerinde on yedi yıllın uzun bir tecrübeye sahip bir blok zincir teknoloji çözümleri mimarıdır. Teknik mimari, yönetim ve planlama desteği gibi alanlarda oldukça etkin çalışmaları mevcuttur.

Proje iki danışmanı ve kurucusu Jun Lı da dahil olmak üzere toplam dokuz kişilik bir yönetici ekip tarafından geliştirilmektedir. 

Bu ekip içinde küresel bir yönetişim yürüten üç önemli isim Japonya ekosisteminin lideri Morio Katayama, ABD ekosistemi yöneticisi Erick Pinos ve aralarındaki ortaklıkların şefliğini yapan Gloria Wu’dur.

Son olarak tabi ki topluluk başkanlığı görevinde bulunan Humpty Calderon’dan da bahsetmek önemlidir. Calderon kısa sürede sosyal medya üzerinden iki yüz bini aşkın takipçi sayısına ulaşarak projenin tanınırlığında önemli bir rol oynamıştır.

İlginizi Çekebilir: Matic Coin Geleceği

Ontology Gas Coin Hangi Borsa’dan ve Nasıl Alınır? 

ONG coin Ontology ağı üzerinden gas ücretlerinin ödenmesi için kullanılabilse de bu kripto yatırımcılarının sadece bu seçeneği olduğu anlamına gelmemektedir. 

Bunun en önemli kanıtı ise listelendiği küresel borsalardır. Ontology Gas coin bulabileceğiniz borsaların hepsini listelemek gereksiz uzunluk yaratacağı için hacimsel açıdan nispeten büyük şu dört borsayı örnek vermek yeterli olacaktır: Gate io, DigiFinex, Binance, Mandala Exchange, DigiFinex

Bu borsalardan Gate io ve Binance benzer satın alma süreçleri içermektedir.

Gate io ya da Binance platformlarının mobil borsa uygulamalarını Google Play Store gibi aplikasyon mağazalarından ücretsiz şekilde indirerek önce mail adresi ve telefon bilgilerinizle hesap açma isteğinde bulunabilir arkasından kimlik doğrulama işlemlerini yaparak satın alma ekranına geçebilirsiniz.

Bu borsaların ikisinin de çift seviyeli kimlik doğrulaması istediğini ve ikisini de uygulamayan kullanıcıların satın alma işlemi yapamayacağını unutmamak da fayda var.

İki aşama da sonlandığında (onay süresi bazen birkaç günü bulabiliyor) borsa arama çubuğundan ONG yazarak, karşınıza çıkan simgeye tıklamanız sizi alım satım ekranına götürecektir. 

Bu noktada doğru fiyat aralıklarından doğru satın alma işlemi yapmak dikkat isteyen bir iştir. 

Nihayetinde anlık olarak fiyatı değişen metalar gibi ONG coin alım satımlarında da toplu miktarlar söz konusu olduğunda küçük yanlışlıklar ciddi zararlar neden olabilir.