Polkadot coin hangi ülkenin? sahibi kim? 2022 l Altcoinhaber

Polkadot Coin hangi ülkenin ana resim

Bu yazımızda sizler ile Polkadot coin hangi ülkenin? ve sistemin genel özellikleri sahibi kim? gibi sorulara beraber cevap arayacağız. Dilerseniz bu kripto varlığın detaylı incelemesi için aşağıda ki yazımızı okuyabilirsiniz.

Polkadot coin hangi ülkenin?

Polkadot Coin hangi ülkenin 1

Bir İsviçre vakfı olan Web3 vakfının ilk projesi olan Polkadot, tamamen kullanıcı dostu sistem için üretilmiştir. Sistem ağı tamamen merkeziyetsiz bir sistem için oluşturulmuştur. Sistem tamamen en iyiler ile çalışmak üzere kurgulanmıştır.

Sistemsel olarak aslına bakıldığında tamamen bir ülkeye bağlı olmayan Polkadot sistemi için bir ülkeye tam olarak bağlı olduğunu söylememiz yanlış olur.

Polkadot coin sahibi kim?

Polkadot Coin hangi ülkenin 2

Polkadot coin sahibi Web3 vakfının kurucusu Dr. Gavin Wood olarak nitelendirebilir. Fakat bir vakıf ürünü olduğu için tek bir sahibi olduğunu söylememiz mümkün değildir.  Çünkü ilk zamanlarda kurulan Genesis Bloğu tek bir kullanıcı (Süper Sudo) kodu ile erişim sağlanır iken artık açılarak tüm Polkadot sahiplerinin elindedir.

Polkadot geliştiricileri sistemin 2.0 versiyonu üzerinde çalışmaktadırlar ve ara ara bunun hakkında bilgilendirme sağlamaktadırlar.

Polkadot coin ne zaman ortaya çıktı?

Polkadot coin ilk ağı olan Genesis, 2020 yılının başlarında oluşturulmaya başlandı. Şu anda geliştirilmiş olan bu ağ için henüz tamamlanmış diyemeyiz. Yukarıda belirttiğimiz üzere o zaman tek yönetici ile sınırlı idi. Fakat geliştiriciler ağın selameti için her gün sistem üzerinde çalışmaktalar.

Bu yazımızda sizler ile Polkadot coin hangi ülkenin? Sahibi kim? gibi soruları yanıtladık. Sizlerde diğer kripto varlıklar hakkında merak içerisindeyseniz, bizleri takip etmeye devam edebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap