Seedify.fund Coin

Seedify.fund coin 2021 yılının içinde duyurulmuş ve satışa çıkarılmış, yeni nesil oyun sektörü kullanıcıları ve yatırımcıları için düşünülmüş bir dijital para birimidir. Bu coin hali hazırda birçok büyük kripto borsasında SFUND coin kısaltmasıyla işlem görmektedir. 

Çoğu borsa standart olarak iki farklı işlem çifti üzerinden Seedify.fund alım satım işlemlerini olanaklı kılar ve bunlar: SFUND/USDT ve SFUND/WBNB işlem çiftleridir.

Ancak projenin kendi Seedify.fund token satışları ve düzenlediği IDO ve IGO etkinlikleri bünyesinde bu coini almak isteyenlerin bir borsaya kayıtlı olmasına gerek kalmadan SFUND coin satın alabilmeleri de mümkündür.

Bunun için gerekli olan ise projenin launcpad (fırlatma rampası görevi görür) denilen ve bir tür kuluçka destek arayüzü olan ekosistemine kaydolmanız ve Metamask cüzdan gibi, Seedify.fund coin destekleyen bir cüzdanınız olmasıdır.

Bu yazımızda bu seçenek de dahil olmak üzere kullanıcıların nasıl ve nerelerden Seedify.fund alabileceklerini bu coin hakkındaki gerekli bilgilerle birlikte anlatmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: Sapphire coin

Seedify.fund Coin Nedir? 

Seedify.fund coin nedir?, 2021 yılında firmanın hangi projeleri fonlaması gerektiği gibi kararlarda sahiplerinin oy vererek karara katılmasını sağlamak için doğmuştur. 

SFUND coin satın alan yatırımcılar, platform üzerinden verilen proje tekliflerine, sahip oldukları Seedify.fund miktarına orantılı olarak oy verme ve projenin yürütmesi gereken çeşitli kararların yönetişimine katılmaya hak kazanmaktadır.

Seedify.fund coin, adındaki “Seed” tohum kelimesinden gelmektedir ve henüz bir tohum halinde olan projelerin filizlendirilmesi için bir zıplama basamağı olarak düşünülmüştür. Bu bağlamda merkeziyetsiz bir kuluçka inkübatörü blockchain ekosistemidir. 

SFUND, katılım ve etkileşim yoluyla topluluk geri bildirimine önem veren blockchain teknolojisini oyunlar ve oyuncular bazında genişletmeyi amaçlayan bir coindir.

Özellikle oyun geliştiricileri proje tekliflerini Seedify.fund şirketinin merkeziyetsiz özerk organizasyonuna (DAO) sunar. Arkasından komünite oy kullanır ve kabul edilirse geliştiriciler Seedify fırlatma rampasında yerini alır ve kuluçka için gerekli fonu toplayabilirler.

Eş zamanlı olarak, topluluk üyeleri de bu model sayesinde geliştirilen blokzincir temelli oyunların başarısında yer alabilir ve ödüllendirilebilir, böylece yeni bir DeFi mekanizması oluşturulur.

Seedify projesinin arkasındaki takımın evrensel vizyonu: yeni nesil oyunları ve oyuncuları blok zincir teknolojisiyle tanıştırırarak ve bu teknolojinin oyun endüstrisinden benimsenme oranını yükseltmek, daha fazla iş ve finansal fayda yaratmak şeklinde betimlenmektedir.

İlginizi Çekebilir: Rocket Pool Coin

Seedify.fund Coin Kurucuları Kimlerdir?

Özellikle Türkiye’deki kripto para ilgisinin gün geçtikçe artması sayesinde, bu alanda ortaya çıkan yeni projelerde Türkiye kökenli isimlerin kurucu koltuğunda oturduğunu görmek heyecan verici olabilmektedir.

Seedify.fun coin kurucusu olan Levent Cem Aydan ismi de bu nedenle oldukça önemlidir. Leven Cem Aydan halen Seedify.fund’un CEO’sudur. Blockchain teknolojisine olan ilgisi daha 2012 yılında başlayan Aydan’ın bu alanda neredeyse on yıllık bir tecrübesi bulunmaktadır.

Ancak 2018 yılı itibariyle bu tecrübesi, onu risk sermayesi alanında karşılaşılan sorunlara çözüm düşünmeye teşvik etmiş ve adaletli bir fon mekanizması inşasına odaklandırmıştır.

Ayrıca Aydan’ın özgeçmişinde Investor gibi bilinen bir platformda iş tecrübesi de bulunmaktadır.

Seedify.fund Coin Hangi Borsa’dan ve Nasıl Alınır?

Henüz bir yaşını yeni doldurmuş bir coin olan Seedify.fund kendi ekosisteminden de satışı yapılırken bir yandan da birçok hatırı sayılır borsada listelenmiştir. Bunların arasında en popüler olanlar; BingX KuCoin, Gate io, MEXC, BKEX, PancakeSwap, ApeSwap, BakerySwap olarak karşımıza çıkar.

Projenin kendisinden SFUND coin satın almak mümkün olsa bile bazı yatırımcılar, yönetişimi ve oylamalara dahil olarak stake kazancı elde etmek yerine, oldukça spekülatif olan kripto piyasalarında hızlı alım satım yapmak isteyebilirler.

Bu noktada yukarıda sıraladığımız borsaların mobil ve masaüstü uygulamalarına erişerek önce üyelik hesabı oluşturulmalı ve doğrulama işlemleri tamamlanmalıdır.

Bahsi geçen sekiz farklı borsanın neredeyse hepsi küresel işlem kapasitesine sahip olmakla birlikte, bazı açılardan ayrışmaktadır. Bu noktada öncelikle ne kadar sık işlem yapacağınızı ve hangisinin daha sizin için daha güvenli olacağını araştırarak işe başlayabilirsiniz. 

Bir de işlemlerini Türkçe dilinde gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için bunlardan hangilerinde Türkçe desteğinin olduğu önemli bir karar faktörü olabilir; PancakeSwap ve Gate io bu yatırımcılar için işlevsel olacaktır.

Uygulamaların ara çubuğundan yapacağınız SFUND aratmasıyla bu coini bulabilir ve işlem sayfalarından satın alma emrinde bulunabilirsiniz.

Bu yazımız bilgilendirme amaçlı üretilmiş olup yatırım tavsiyesi içermemektedir.