Zilliqa coin hangi ülkenin? Sahibi kim? 2022

zilliqa coin hangi ülkenin sahibi kim

Bugün ki yazımızda sizler ile Zilliqa coin hangi ülkenin? Zilliqa coin sahibi kim? Gibi sorulara Altcoinhaber olarak yanıt arayacağız.

İlgili Makale: Zilliqa coin geleceği var mı?

Zilliqa coin Hangi Ülkenin?

Zilliqa coin kurucuları ve sistemin arkasındaki şirket hiçbir ülkeye bağlı değildir. Bu, Zilliqa coin’in ve Zilliqa ağının hiçbir ülkenin sahipliği altında olmadığı anlamına geliyor. Tüm bunlar haricinde Zilliqa (ZIL) ağı staking madencilik sistemini desteklediğinden dolayı aslında bir bakıma merkezi olmayan yapı olarak karşımıza çıkıyor. Zilliqa (ZIL) tokenleri herkes tarafından kazılabilir, alınabilir ve satılabilir.

Zilliqa coin Sahibi Kim?

Zilliqa coin Prateek Saxena tarafından tasarlanmaya başladı. Prateek Saxena projeyi ilk tasarlar iken Singapur Ulusal Üniversitesi Bilgisayar Okulunda yardımcı doçent görevini icra etmekteydi. Güvendiği birkaç öğrencisi ile birlikte 2016 yılında, sharding sistemi odaklı bir blok zincirinin ağ verimliliğini ve hızlanması için neler gerektiğini bir makale olarak yayımladı.

Tüm bunların yanında Prateek Saxena, bir girişimci olan Max Kantelia ve Singapur Bilgisayar Topluluğu’nun eski başkanı Juzar Motiwalla ile ortaklık yaparak Anquan Capital’i kurdu.

Şirket, Zilliqa coin ağını geliştirmek amacı ile Haziran 2017’de Zilliqa Research’ü bünyesine katarak, CEO’su olarak Dong Xinshu’yu, baş teknoloji sorumlusu olarak mühendis Yaoqi Jia’yı ve bilim sistemlerinin sorumlusu olarak Amrit Kumar’ı işe aldı. Üçü de daha öncelerinde Singapur Ulusal Üniversitesi Bilgisayar Okulunda araştırma görevlisi olarak çalışmış ve birbirlerini yakından tanıyorlardır.

Zilliqa (ZIL) Ne Zaman Çıktı?

Zilliqa coin resmi olarak ilk olarak tasarım oluşturma işlemlerine Haziran 2017’de başladı diyebiliriz. Zilliqa coin test ağı tam olarak Mart 2018’de yayınlandı. Tüm bunlardan bir yıldan daha uzun bir süre sonra, Haziran 2019’da platform ana ağını resmi olarak kullanıcıların huzuruna açtı.

Bu yazımızda sizler ile Zilliqa coin hangi ülkenin? sahibi kim? konusunu araştırdık. Bu tarz diğer içeriklerimiz için Ana sayfamız üzerinden Altcoinler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap